Ohňová země (Tierra del Fuego)

Ohňová země láká všechny dobrodruhy. Poznejte během vaší dovolené v Chile jednu z jejích nejextrémnějších krajin, nacházející se na samém jižním okraji Patagonie. Zde se volně prohánějí lamy guanako a divocí koně a osamělí kondoři plachtí nad Darwinovými horami.

Divoké lamy guanako v Ohňové zemi
Divoké lamy guanako v Ohňové zemi

V Porveniru se seznámíte s historií dávných obyvatel a osadníků, kteří nebojácně vyrazili za prací na daleký jih planety.
Projděte se národním parkem Karukinka a obdivujte výhled z Pietro Grande. Po trekkingu v Ohňové zemi si můžete odpočinout u jezer Fagnano a Deseado.
Pokud vás láká dobrodružství, vydejte se na plavbu po Fuegijských průlivech a fjordech k Puerto Williams a Hornovu mysu. Nezapomeňte na fotoaparát, abyste si mohli zvěčnit tyto velkolepé scenérie.
Výzvou této destinace je okruh Dientes de Navarino, nejjižnější trek na světě. Troufnete si?

Porvenir

Porvenir, nejlidnatější chilské město v Ohňové zemi, je relativně klidné místo, které vás zve k objevování. Jeho nábřeží a budovy vás přivítají na konci světa.

Ohňová země  - město Porvenir
Město Porvenir

Dostanete se sem letadlem nebo trajektem z Punta Arenas, přičemž překonáte slavný Magellanův průliv a užijete si pozorování různých zvířat, jako jsou delfíni, tučňáci a dokonce i velryby.

Národní park Karukinka

Tento přírodní park na nejvzdálenějším konci planety vás ohromí. Potěšením pro vaše oči bude unikátní magellanská krajina, která nemá ve světě obdoby.

Ohňová země - národní park Karukinka
Národní park Karukinka

Vydejte se na pěší túru po jedné z pěti tras různé délky a náročnosti. Mezi lesy lenga, zasněženými horami, mokřady a rozmanitou původní flórou a faunou se na 300 000 hektarech volné plochy nachází spousta výzev pro milovníky dobrodružství.

Puerto Williams

Dokážete si představit, že byste se ocitli v nejjižnějším městě na světě? Navštivte Puerto Williams, poznejte jeho velkou biologickou rozmanitost a působivé přírodní krásy a objevte kulturu etnika Yagán, které pochází od předků.

Ohňová země - město Puerto Williams
Město Puerto Williams

Stejně jako Charles Darwin prozkoumejte zátoku Wulaia a prožijte znovu minulost v nejvýznamnějších domorodých osadách jamánské kultury.

Původní obyvatelé chilského jihu na archivním snímku
Původní obyvatelé chilského jihu na archivním snímku

Kanál Beagle

Zažijte kulturu Jamanů, lidí, kteří se plavili na kánoích přes kanál Beagle. Objevte cestu anglického přírodovědce Charlese Darwina, který později napsal evoluční teorii inspirovanou jeho cestami kolem konce světa na lodi Beagle.

Kanál Beagl je na severu ohraničen ostrovem Ohňová země (Tierra del Fuego), kde se nachází také argentinské město Ushuaia, a na jihu ostrovy Nueva a Navarino, kde se mimo jiné nachází město Puerto Williams.

Národní park Mys Horn

Staňte se dobyvatelem národního parku Mys Horn (Cabo de Hornos) nejjižněji položeného lesního ekosystému na světě v nejjižněji položeném národním parku v Chile.

Díky své přírodní hodnotě bylo toto místo vyhlášeno biosférickou rezervací Unesco a všechny jeho druhy, jako jsou tuleni leopardí, delfíni, velryby, lachtani a ptáci, jsou chráněni.

Kromě prohlídky ostrova na turistické lodi se můžete vydat na dobrodružnou plavbu po jeho okolních vodách, prozkoumat ostrov po jeho pěších stezkách a dýchat čistý vzduch na konci světa! Dál na jih už je jenom Antarktida.

Chtěli byste zařadit Ohňovou zemi do programu vaší dovolené v Chile? Kontaktujte nás a my už se o vše postaráme.