3 dny – to nejlepší ze San Pedro de Atacama a okolí

Den 1: Laguny Baltinache, Valle de la Luna

Po ranním příletu na letiště Calama vás vyzvedneme a zavezeme do hotelu v San Pedro de Atacama, kde si můžete zanechat zavazadla. Pokud bude mít hotel v době vašeho příjezdu už volné pokoje, můžete se hned i ubytovat.

V 9:00 hodin vás vyzvedneme a vydáme se na první výlet do k lagunám Baltinache. Jedná se o sedm malých tyrkysových lagun s velmi slanou vodou, která kontrastuje s bílou barvou okolní solné pláně. Můžete se zde vznášet na vodě stejně jako například v Mrtvém moři. To je unikátní zážitek, který si nemůžete nechat ujít.

Než k lagunám dorazíme, budete moci přibližně jednu hodinu pozorovat nádhernou krajinu pouště s nekonečnou škálou barev okolních skal a planin. Poté, co zaparkujeme na parkovišti, se vydáte krátkou pěší vycházkou po dřevěné stezce k našemu cíli, sedmi lagunám Baltinache. Koupání je z důvodu ochrany přírody povoleno pouze v první a poslední laguně.

Návrat do hotelu je plánován přibližně v 13:00 hodin. Před dalším programem budete mít čas na oběd a siestu.

Mezi 15:00 a 15:30 hodinou vás opět vyzvedneme na hotelu. Výlet zahájíme odjezdem ze San Pedro de Atacama směrem ke Cordillera de la Sal v poušti Atacama, nejvyprahlejším místě na zemi. Zamíříme k jednomu z jejích nejmalebnějších míst: Valle de la Luna (Měsíční údolí). Názvy jasně napovídají, o jakou krajinu se jedná.

Měsíční údolí je nejnavštěvovanějším sektorem pohoří Cordillera de la Sal. Jeho hory, obrovské duny, skalní útvary a rokle z něj dělají unikátní podívanou. Uvidíte skalní útvary formované erozí, jako třeba Tres Marias, kaňony, Duna Mayor a Amfiteátr. Občas si budete připadat jako na jiné planetě.

Na závěr prohlídky si vychutnáme západ slunce z vyhlídky Licarantay (Mirador de Licanantay), kde uvidíte, jak se postupně mění barva pouště a zažijete podívanou, která vás ohromí.

Strava: snídaně ve formě pikniku na vyhlídkovém místě v poušti
Ubytování: Hotel Kimal

Den 2: Lagunas Altiplanas a Mirador de Piedras Rojas

Ráno mezi 06:00 a 06:30 vás vyzvedneme z vašeho hotelu a vydáme se na cestu z města. Výlet nás provede významnými turistickými místy v poušti Atacama.

Abychom se dostali k laguně Piedras Rojas, nebo jak se také říká Salar de Aguas Calientes, budeme muset v našem vozidle vystoupat do výšky 3 800 metrů a jít zhruba 1 hodinu, abychom uviděli tyto měděně zbarvené skály a také laguny a solné pláně v okolí.

Poté pojedeme do oblasti Altiplano, kde se nachází laguny Miscanti a Miñiques, kde vám náš průvodce podá výklad o flóře a fauně, která tuto oblast obývá.

Zastavíme se také u laguny Chaxa, kde budete moci pozorovat plameňáky.

Při návratu pojedeme přes obratník Kozoroha, kde uděláme krátkou zastávku na fotografování. Poté se vrátíme do San Pedra de Atacama, kde naši prohlídku zakončíme.

Strava: snídaně a oběd ve formě pikniku
Ubytování: Hotel Kimal

Den 3: Gejzíry del Tatio

Mezi 04:30 a 05:00 ráno vás vyzvedneme a vydáme se směrem k jednomu ze vstupů na Andské Altiplano, odkud se vydáme přímo k jednomu z nejvýznamnějších geotermálních polí na světě, Gejzíru del Tatio. Nachází se v nadmořské výšce 4200 metrů. Jedná se o největší skupinu gejzírů na jižní polokouli a třetí největší na světě. K vidění je zde 80 gejzírů s jejich parními fumarolami.

Nejlepší pozorování gejzírů je brzy ráno, kdy jsou nízké teploty vzduchu. Zdržíme se zde přibližně 1 hodinu a 30 minut a poté si vychutnáme chutnou snídani formou pikniku.

Potom budeme pokračovat v naší cestě zpět přes kopce a hory Cordillera de los Andes, kde budeme  pozorovat významné vysokohorské ekosystémy s bohatou biologickou rozmanitostí, jako jsou Bofedales de Machuca a Vados de Putana.

V případě zájmu se také můžete během návratu vykoupat v termálních pramenech.

Návrat do San Pedra se očekává kolem 12:30. Budete mít volný čas na oběd předtím, než vás vyzvedneme a zavezeme na letiště Calama.

Strava: snídaně ve formě pikniku
Ubytování: není součástí nabídky

Grafické znázornění itineráře

Fakultativní služby a výlety

Nesplnil standardní program vaše očekávání? Dejte nám vědět, a my vám jej upravíme podle vašich požadavků.