Araucanía, jezera a vulkány

Směrem na jih od centrální oblasti kolem Santiaga se v Chile postupně objevuje vlhčí podnebí a s ním deštné pralesy mírného pásu a četná jezera. V této oblasti, která patří k nejrozmanitějším, co se týče krajiny a možností vyžití, najdete nejstarší a největší národní parky a velkou rozmanitost původní fauny. Zahrnuje chilské regiony Biobío, Araucanía, Los Ríos (Řeky) a část Los Lagos (Jezera).

Východně od Chillánu se na svazích stejnojmenné sopky nachází lyžařské středisko Termas de Chillán.

Jižněji, nedaleko pobřeží, se nachází Concepción, průmyslové a dřevařské centrum, hlavní město regionu a druhé největší a nejdůležitější město v zemi.

Vodopád Salto del Laja je považován za vstupní bránu do jižního Chile a zároveň za jednu z nejznámějších přírodních krás země.

Vodopád Salto del Laja
Vodopád Salto del Laja

Dále na východ, směrem k horám, v národním parku Laguna del Laja, je sopka Antuco vhodným cílem pro lyžaře.

Temuco, srdce Araucaníe, je jedním z nejrychleji rostoucích měst na kontinentu.

Na severovýchodě, s vulkánem Llaima v centru, se nachází velkolepý národní park Conguillío, známý také jako „deštníkový“ pro své nezaměnitelné, tisícileté araukáriové lesy. Na jeho svazích se nachází lyžařské středisko Las Araucarias a o něco severněji leží další chráněná oblast, národní park Tolhuaca.

Národní park Conguillío, známý také jako "deštníkový"
Národní park Conguillío, známý také jako „deštníkový“

Na jihovýchodě se nachází turistické jádro tvořené městy Pucón a Villarrica na břehu stejnojmenného jezera a poblíž stejnojmenného vulkánu.

Nabízí všechny možné alternativy zábavy a odpočinku. Pro milovníky zimních sportů je zde vynikající alternativou lyžařské středisko Villarrica-Pucón.

Jezero a vulkán Villarrica
Jezero a vulkán Villarrica

Vyniká také národní park Huerquehue s nesčetnými jezery a bujnou vegetací. A pro ty, kteří mají rádi léčivé účinky termálních vod, jsou horké prameny Huife jen jednou z alternativ, které v této oblasti stojí za zvážení.

Z Valdivie s mohutnou řekou Calle Calle se můžete dostat ke zbytkům španělských pevností Niebla a Corral směrem k ústí řeky a k jezerům Riñihue, Ranco a Maihue na východě.

Osorno je na jedné straně centrem oblasti, kde se pěstuje zemědělství a chová dobytek, a na druhé straně výchozím bodem k návštěvě krásných míst, jako je jezero Rupanco, národní park Puyehue nebo lyžařské středisko Antillanca, které se nachází na svazích sopky Casablanca na území výše zmíněného parku.

Národní park Puyehue pohledem z vulkánu Casablanca
Národní park Puyehue pohledem z vulkánu Casablanca

Dále na jih se nacházejí přímořské letovisko Frutillar a především Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue. Kulturně je to nejzajímavější část Chile, tavící kotel různých kultur s domorodými komunitami Mapučů, tradičními rybářskými vesnicemi a potomky německých osadníků z 50. let 19. století.

Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue
Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue

Odtud na východ se nachází Národní park Vicente Pérez Rosales, jehož hlavními atrakcemi jsou sopka Osorno a jezero Todos los Santos.

Národní park Vicente Pérez Rosales se sopkou Osorno
Národní park Vicente Pérez Rosales se sopkou Osorno

Jen několik kilometrů od Puerto Varas se nachází hlavní město regionu Puerto Montt.

Hlavní město regionu Puerto Montt
Hlavní město regionu Puerto Montt